امتناع از عرضه مواد اولیه به واحد‌های تولید کفش/ تولید جوابگوی بازار است

امتناع از عرضه مواد اولیه به واحد‌های تولید کفش/ تولید جوابگوی بازار است

رسول شجری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان اظهار کرد: همه تلاش مان را انجام می‌دهیم تا شرایط برای بهبود وضعیت اشتغال در صنعت کفش را بهبود ببخشیم.

رئیس اتحادیه کفاشان با بیان اینکه واردکنندگان و تولیدکنندگان داخلی مواد اولیه از عرضه جنس به دلیل تغییرات نرخ ارز امتناع می‌کنند، افزود: مذاکراتی با شرکت‌های مختلف و واردکنندگان مواد اولیه انجام دادیم تا به صنف یاری برسانند تا نخواهیم از طریق واحد‌های نظارتی اقدام کنیم.

وی گفت: اگر قیمت مواد اولیه افزایش یافته عرضه کنندگان این مواد با تامل بر سر قیمت با واحد‌های تولیدی به تفاهم برسند، نه اینکه جنس به بازار عرضه نکنند.

شجری درباره دلایل مشکل ایجاد شده برای مواد اولیه خاطرنشان کرد: بخشی از این مشکل در گمرک بوده که با بخشنامه دولت بخشی از آن در حال برطرف شدن است، همچنین قیمت ارز باید به یک ثبات برسد تا واحد ها‌ی تولیدی حداقل ۶ ماه روی آن بتوانند حساب کنند تا این مشکلات برطرف شود.

رئیس اتحادیه کفاشان ادامه داد: شرایط دلار هر روز متغیر است افرادی که سرمایه خودرا. براساس دلار می‌سنجند و یا مواد اولیه را بر اساس دلار تهیه می‌کنند مسلما با مشکل مواجه می‌شوند به همین دلیل باید تمهیداتی اندیشیده شود تا بازار خالی از مواد اولیه نشود.

وی با بیان اینکه کمبود مواد اولیه موجب شده تا برخی از واحد‌های تولیدی تعطیل و تولید کاهش یابد، تاکید کرد:به دلیل اینکه در گذشته بازار کفش کشور اشباع بوده در حال حاضر در سطح عرضه همانند تولید با مشکل مواجه نیستیم و از تولیدات گذشته می‌توانیم پاسخگوی تقاضای بازار باشیم.