اخبار و مقالات

بیست و دومین سالروز تأسیس شرکت تهران دلتا

در چنین روزهای بود که ایده تاسیس تهران دلتا به بارنشست، پس از آن سختی‌ها را همراه با دوستان داخلی و خارجی تحمل کردیم و رشد را تجربه، و اکنون خانواده بزرگ تهران دلتا بیست دومین سالگرد تولدش را جشن می‌گیرد.

با گذشت 22 سال از فعالیت شرکت تهران دلتا، وقتی به کارنامه تلاش این شرکت نگاه می‌کنیم، درمی‌یابیم این شرکت در مقایسه با سال‌های نخست فعالیت خود، پیشرفت و توسعه قابل توجهی داشته است.

به گزارش روابط عمومی، این شرکت در سال ۱۳۷۹ با نام رسمی “شرکت تولیدی تهران دلتا” با مصوبه هیئت وزیران و با مشارکت ۴۹ درصدی شرکت دلتای ایتالیا فعالیت خود را آغاز کرد.

حوزه فعالیت این شرکت در ابتدا تولید و عرضه انواع زیره کفش «پلی اورتان» بود که با استقبال گرم تولیدکنندگان کفش‌های دست‌دوز روبرو شد.

استقبال مشتریان و حمایت‌های معنوی همکاران صنفی‌، سبب شد تهران دلتا تولید محصولاتی دیگر از حلقه‌های مفقوده مواد‌ اولیه مورد نیاز صنعت کیف و کفش‌، مبلمان و پوشاک را در دستور کار خود قرار دهد. و با راه‌اندازی واحد تولید چرم مصنوعی pvc با آزمایشگاه‌های کاملاً حرفه‌ای همراه با آموزش نیروی انسانی ماهر توسط کارشناسان خارجی، بخشی از قدم‌هایی بود که شرکت در این مسیر برداشت. قدم بعدی، تولید انواع چرم‌مصنوعی صددرصد «پلی اورتان» با ظرفیت سالانه ۱۲میلیون‌متر بود. راه‌اندازی راکتورهای واحد پلیمر جهت تولید پلی‌اورتان مورد نیاز نیز تکمیل‌کننده چرخه تولید گروه چرم پلی‌اورتان بوده است.

نصب و به‌کارگیری برج‌های جذب و تقطیر، جهت بازیافت حلال DMF از جمله اقدامات تهران دلتا برای تکمیل خطوط تولید خود بود که این برج‌ها کمک شایانی به حفظ محیط‌زیست می‌نمایید.

در حال حاضر مجموعه کارخانجات تهران دلتا درعرصه‌ای به مساحت ۲۶هزار متر مربع با سالن‌های تولیدی و اداری به مساحت تقریبی ۲۳هزار متر مربع و با به کارگیری ۳ مگاوات نیروی برق و ۱۴۰۰ متر مکعب/ ساعت گاز و با همکاری ۴۰۰ نفر نیروی ماهر حرفه‌ای در حال فعالیت است این اطلاعات نشان‌دهنده این واقعیت است که شرکت تهران دلتا توانسته ظرف بیست‌و‌دو سال گذشته با سرعت قابل توجهی به رشد و توسعه برسد و این هنوز تازه اول راه است. شرکت تهران دلتا در چشم‌انداز خود قصد دارد به یکی از تاثیر‌گذاران بازار صنعت کفش و چرم مصنوعی در آسیا تبدیل شود.

عناوین اخبار